Kombinovaný tankový, letový, pěchotní, námořní simulátor se strategií v nezáviděníhodné situaci

Jak už tak u her bývá, dozvíte se o nich dříve, nebo později, nebo nikdy. A ačkoliv nelze dávat vinu médiím (jak elektronickým tak tištěným), jistý podíl nesou. World War II Online: Battleground Europe je totiž v nezáviděníhodné situaci, není to tankový simulátor, není to letový simulátor, není to námořní simulátor, není to strategie, není to RPG, není to střílečka a ani stealth akce.

Kde tedy najdeme tankový, letový, pěchotní a námořní online simulátor kombinovaný se strategií ? Nebudu odpovídat nikde, budu jej hledat v některých seznamech a uvidíme, jak dobře pořídím ...

Ruční hledání Battleground Europe podle kategorií (10.2.2010)

Cílem je vyhledat název "Battleground Europe" nebo "World War II Online" v některé z možných kategorií, kde by ho hledal zájemce při pokusu o vyhledání přes žánr hry.

games.tiscali.cz

Z úvodní stránky vybírám postupně FPS, AKČNÍ, RTS, STRATEGIE, RPG, SIMY a ONLINE. Ručně hledám "Battleground Europe" nebo "World War II Online", nenacházím, nenacházím, nenacházím ... sláva, "Battleground Europe" se nachází na stránce ONLINE, tam bude tankový, letový, pěchotní a námořní simulátor kombinovaný se strategií hledat každý. (k 10.2.2010 je seznam stránky ONLINE ukončen u písmene "M" neukončeným tagem A)

Tiscali děkujeme za link na battlegroundeurope.cz v aktualitách z 1.1.2009 (Archiv krátkých zpráv SMS - 2009 - Leden)

hrej.cz

Tady klikám na "Katalog her" a postupně ve formuláři volím "1st person akce", "Strategie", "Real-time Strategie", "Simulátor", "Letecký simulátor", "Tankový simulátor", "Námořní simulátor", "Online", "Online RPG", "Online FPS", "Online RTS", "RPG", "Akční RPG" tak, aby mi World War II Online: Battleground Europe neuniklo ani náhodou. "Battleground Europe" pak skutečně nacházím v kategorii "Online" ... jaký to přínos pro tankistu nebo pilota !?

Dík si zaslouží i redakce Hrej za uvedení linku na fan stránky battlegroundeurope.cz , díky. (Hrej.cz > Katalog her > Online > Battleground Europe)

bonusweb.idnes.cz

Poučen z předešlého klikám na "Online hry" ... ha, webovky, tudy cesta nevede ! Dole na úvodní stránce je vyhledávání podle žánru, to je ono.

První kliknutí na žánr "Akční" a dívám se na formulář s omezeným seznamem na "posledních 6 měsíců". Omezení ruším a pokračuji přes "Online hry", "RPG", "Strategie" a "Simulátory". "Battleground Europe" nacházím už v kategorii "Online hry" pod názvem "Beyond Blitzkrieg", pod názvem, se kterým byla hra oznámena, ale nikdy nevyšla, neboť kdosi v herním průmyslu vlastnil práva na užití slova "blitzkrieg" v názvu hry (v Americe lze zřejmě koupit všechno). Nebudu vás napínat, Battleground Europe nebo World War II Online v herních kartách nenaleznete ani přes vyhledávací formulář.

Bonusweb nakonec (spíše ale na začátek) zachraňuje Pavel Mondschein novinkou z 6.11.2000

www.doupe.cz

Žánr "Akce" nic, "RPG" nic, "Simulátory" nic a "Strategie" taky nic. World War II Online: Battleground Europe naleznete v jízdním řádu z roku 2006, ale to až po zadáni "Battleground Europe" do fulltext vyhledávání. Kde se dozvíme, že je Battleground Europe pro Mac (chudáci PCčkáři, ostatní weby informují v obráceném gardu).

www.databaze-her.cz

Tady už je to o poznání lepší. "Seznam her" ale moc nepomůže, nemá vyhledávání dle žánru, a tak musíte kliknout na "Žebříčky her". Vyhledávání po vás bude ovšem vyžadovat fajfku u "Tento žánr může být i jako sekundární" a "Zobrazit i hry, které ještě nemají 10 hodnocení", jinak nic nenajdete ... pak se ale budou dít divy. World War II Online: Battleground Europe naleznete v kategoriích "online", "akce","simulátor" a i v jejich podkategoriích, do kterých je zařazen ,"online > online akce","akce > 1st person akce","simulátor > tankový simulátor", "simulátor > letecký simulátor".

Výsledky při zadání "tankový simulátor" do formulářů s vyhledáváním (12.2.2010)

games.tiscali.cz

Formulář je standardně nastavený na vyhledávání "v games" a vrací pouze články s názvem "Tankový simulátor", World War II Online: Battleground Europe nikde.

hrej.cz

Vyhledávání vrací 14 stránek vždy po 20 hrách s informací o počtu a druhu příspěvků. Příspěvky lze následně filtrovat podle kategorií "články", "novinky", "hry" a "diskuse", ale ani to nevede k vyhledání World War II Online: Battleground Europe

bonusweb.idnes.cz

Hledání je standardně nastaveno na stránky "bonusweb.cz" a vrací: "Bylo nalezeno 0 karet"

www.doupe.cz

Standardní nastavení zahrnuje následující oblasti hledání "aktuality", "články" a "hry", přes které World War II Online: Battleground Europe vyhledat nelze. Při druhém pokusu zaškrtáváme fajfku "fórum", a místo seznamu diskusí dostáváme chybovou zprávu: "[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 113: htmlspecialchars() [function.htmlspecialchars]: Invalid multibyte sequence in argument"

www.databaze-her.cz

Tam kde bylo největší očekávání se nekonalo nic. Hry v databázi: Nebyla nalezena žádná hra s podobným názvem.

Vývojáři v databázi: Nebyli nalezeni žádní vývojáři s podobným názvem

clone9cz

Provozovatel www.battlegroundeurope.cz